Wszystko o materacach.

Materace przeszły głębszy etap ewolucji niż ludzie. Rzeczywiście, tylko w jednym pokoleniu zmieniło się to kilka razy. Na przykład wielu uważa, że ​​materace wodne zostały wynalezione przez współczesnych. Nie, takie materace były używane po raz pierwszy około trzech tysięcy lat temu w Persji.

Teraz kup materac wypełniony woda, nie każdego stać. W tamtych czasach było to powszechne. Dodatkowo perski materac wodny miał dodatkową funkcję – ogrzewanie. Podobnym łóżkiem była torba wykonana z koziej skóry. Przed napełnieniem go wodą przez cały dzień ogrzewano na słońcu. A w nocy dzielił się z kimś ciepłem.

Skoro już poruszyliśmy temat zakupu materaca, rozwijajmy go. Aby określić koszt, wystarczy spojrzeć na metkę z ceną. Ale żeby poznać prawdziwą cenę, to nie wystarczy. Materace są zaprojektowane na określony okres użytkowania: niektóre na pięć lat, inne na dziesięć itd.

Jeśli chodzi o wygodę. Zdarza się, że przez kilka nocy źle sypiamy: rzucamy się i obracamy, ciągle się budzimy. Co robi większość ludzi? Biegnie do apteki i kupuje lekarstwa. Złe wyjście. Lepiej jest pójść do sklepu i kupić sobie materac ortopedyczny , do którego wraz z wypełniaczem dodawane są relaksujące i kojące zioła. Zioła te nagrzewają się ciepłem ciała i zaczynają wydzielać olejki, które wdychamy podczas snu. W ten sposób układ nerwowy i mózg odprężają się i uspokajają.

Ale to nie jedyna innowacja. Obecnie materace alarmowe stają się coraz bardziej popularne. Zgadzam się, budzik dzwoni rano nie sprzyja udanemu rozpoczęciu dnia. Co robi materac z funkcją budzenia? O wyznaczonej godzinie lekko podnosi głowę, potem ją opuszcza, może nawet lekko nią potrząsa. Jeśli to nie pomoże, zwiększa intensywność. Jeśli szukasz mocnych wrażeń, możesz ustawić specjalny program, a wstrząs elektryczny Cię obudzi. To prawda, jest mały. Najbardziej odczujesz mrowienie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *