Parkiet i podłogi z laminatu

 

Ostatnio wśród kupujących niezwykle popularne stały się drewniane podłogi z laminatu , na przykład parkiet czy deska parkietowa. Są klasyfikowane jako drewniane rodzaje pokrycia raczej warunkowo. W rzeczywistości są substytutami, ponieważ ich zewnętrzna strona nie jest drewnem, ale warstwą plastiku, który jest traktowany materiałem ogniotrwałym. Ale dzięki tej właściwości substytuty są znacznie tańsze niż naturalny parkiet, nie boją się niedopałka papierosa czy upuszczonego żelazka i są łatwe w montażu. Laminowana powierzchnia zachowuje swoje właściwości przez co najmniej pięć lat.

 

Deski w deski parkietowe są mocno przyklejone, dzięki czemu nie ma między nimi szczelin. W przeciwieństwie do parkietu blokowego ich montaż jest znacznie łatwiejszy i szybszy. Ale ponieważ wierzchnia warstwa powłoki jest cieńsza niż w przypadku tego samego parkietu blokowego, zużywa się szybciej. Trwałość wykładziny parkietowej wynosi do 10 lat iw tym czasie można ją lakierować nie więcej niż 2 razy.

Jednocześnie wysokiej jakości naturalny parkiet będzie służył właścicielom, około 60 lat. W konsekwencji koszt jego zakupu w tym czasie zwróci się wielokrotnie. Jest to bardzo korzystne w przypadku przedsprzedażowego przygotowania mieszkania lub domu przy zmianie miejsca zamieszkania, gdyż łączna cena lokalu drastycznie wzrośnie.

Aby wybrać odpowiedni parkiet, trzeba wiedzieć, jak wygląda drewno różnych gatunków. Jest to konieczne, aby określić wzór przyszłej wykładziny podłogowej. Wchodząc do sklepu, należy dokładnie obejrzeć próbki prezentowanego parkietu wykonanego z różnych gatunków drewna i wybrać ten, który najlepiej pasuje do wnętrza mieszkania. A jeśli mówimy o układaniu takiej podłogi, to należy zauważyć, że montaż desek parkietowych, parkietu laminowanego lub parkietu panelowego jest dość prosty. Inaczej wygląda sprawa z układaniem parkietu blokowego. W takim przypadku lepiej zamówić usługi profesjonalistów, więc jak dokładnie technologia układania parkietu zależy bezpośrednio od jego żywotności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *