Kwiaty we wnętrzu

 

Rola kwiatów we wnętrzu jest bardzo duża, potrafią nie tylko ozdobić dom i ożywić jego dekorację, ale także go uszlachetnić. Aby ułożyć kwiaty z korzyścią, zarówno dla roślin, jak i dla właścicieli pokoju, musisz wiedzieć, w jakich warunkach roślina najlepiej rośnie.


Jeśli nie wiesz, jak najlepiej urządzić wnętrze kwiatów, powinieneś zwrócić uwagę na główne punkty. Tak więc po wschodniej stronie okna, gdzie wschodzi słońce, najlepiej czują się fiołki, kamienna róża, draceny, azalia, fuksja, geranium.

Skrzydłokwiat, aspidistra, paprocie, difenbachia i inne rośliny czują się dobrze od strony północnej.

W zachodniej części pokoju znajdują się eukaliptusy, jaśmin niski, palma daktylowa, szparagi i inne rośliny.

W gorącej południowej części zaleca się ochronę nawet najtrwalszych roślin przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, dlatego jak ich liście mogą po prostu wypalić się na słońcu, do najbardziej uporczywych należą fuksja, azalia indyjska, kamelia japońska, hoya. Jednak w tym przypadku, jeśli masz stronę południową i jest mało słońca (co jest typowe dla pierwszych pięter z widokiem na dziedziniec), to powinieneś zwrócić uwagę na rośliny, które nie są tak wymagające dla światła słonecznego.

Aranżując wnętrze kwiatowe bardzo ważne jest, aby osiągnąć harmonię, aby rośliny będąc blisko siebie uzupełniały i podkreślały swoje piękno. Jeśli masz wątpliwości, gdzie umieścić kwiaty, umieść roślinę w wybranym miejscu, cofnij się o kilka metrów i zobacz, jak będzie wyglądać.

Jeśli kwiat ma piękne, duże liście i ma tendencję do wzrostu w górę, to warto położyć go osobno na podłodze z innych roślin. Małe rośliny należy zgrupować na parapecie, można ułożyć ciekawy łańcuch kolorystyczny lub dobrać rośliny tak, aby kwitły jedna po drugiej lub prawie jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *