kiedy powstał internet ?

Kiedy pojawił się Internet – historia sieci i kiedy obchodzony jest Dzień Internetu.

Internet to globalna przestrzeń informacyjna. Historia pojawienia się i rozwoju tej sieci jest jasna i niezwykła, ponieważ już 10 lat po jej pojawieniu się zdobyła wiele organizacji i krajów, które zaczęły aktywnie korzystać z sieci do pracy. Początkowo Internet służył wyłącznie grupom naukowców jednak wkrótce wojsko dołączyło do tej grupy, a następnie grono biznesmenów. Potem popularność Internetu szybko wzrosła. Użytkowników uwiodła szybkość transferu informacji, tania globalna komunikacja, wiele łatwych i niedrogich programów, unikalna baza danych itp. Dzisiaj, przy niskim koszcie usług, każdy użytkownik może uzyskać dostęp do usług informacyjnych ze wszystkich krajów świata. Ponadto Internet zapewnia globalne możliwości komunikacji na całym świecie. Oczywiście jest to wygodne dla firm, które mają oddziały w różnych częściach globu, dla międzynarodowych korporacji, a także dla struktur zarządzania.

kiedy powstał internet ? – na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Mogę powiedzieć, że Internet pojawił się w 1969 roku (29 października uważa się za jego urodziny), ale mogę powiedzieć, że działa od 1991 roku, a nawet 93 roku. Kiedy więc się pojawił?

Wszystko zależy od tego, o co dokładnie pytasz. Faktem jest, że w historii rozwoju Internetu dwie epoki są wyraźnie widoczne, a przełom między nimi można nazwać pojawieniem się pierwszej przeglądarki (no cóż, dzieło Toma Bernesa-Lee, oczywiście, bez którego żadna przeglądarka nie byłaby potrzebna).

Najprawdopodobniej interesuje Cię dokładnie druga era (mak), kiedy publiczność tej sieci zaczęła rosnąć w monstrualnym tempie, a nie era, w której tylko ludzie w mundurach i szlafrokach wiedzieli o Internecie (wtedy nie było takiego terminu), a nawet jego widownia w latach maksymalnej dystrybucji nie przekroczyło dziesiątek tysięcy ludzi (porównaj z dzisiejszymi, kiedy ponad trzy miliardy ludzi korzysta z sieci).

Kiedy są urodziny internetu

W tym przypadku urodziny Internetu można uznać za 17 maja 1991 r., Kiedy pojawiła się tak zwana globalna sieć WWW, tj. to, co dziś nazywamy skrótem – Internet i gdzie śmiało idziemy za pomocą przeglądarki. Ogólnie święto obchodzone jest oficjalnie 4 kwietnia. Dlaczego Przeczytaj kilka akapitów poniżej i dowiedz się (musi być przynajmniej trochę intrygi).

kiedy powstał internet ?
kiedy powstał internet ?

Wszystko zaczęło się w odległych latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. W tym czasie USA (kraj, który rozprzestrzenia Internet) osiągnęło szczyt swoich możliwości i pracowała tam i służyła ogromna liczba utalentowanych naukowców. To oni do celów wojskowych stworzyli stworzyli prototyp dzisiejszego Internetu. Nazywał się ARPANET i służył jako łącznik między różnymi obiektami wojskowymi na wypadek wojny nuklearnej. Och jak!

Kiedy powstały e-maile?

Jak wspomniałem powyżej, data urodzenia tej sieci to 29 października 1969 r. Ale nie ma to nic wspólnego z tym, co rozumiemy przez definicję słowa Internet. Jednak sieć była i rozwijała się. Z czasem zaczęła służyć nie tylko wojsku, ale także naukowcom, łącząc wiodące uniwersytety w kraju. W 1971 roku opracowano pierwszy protokół e-mailowy a kilka lat później sieć była w stanie przepłynąć ocean.

Ale wciąż przeznaczeniem były tylko wybrani naukowcy i grupa entuzjastów, którzy używali go do korespondencji. Około dziesięć lat później (w 1983 r.) Miało miejsce dość znaczące wydarzenie – cały znany obecnie protokół TCP / IP został ustandaryzowany. A w 1988 roku pojawiła się taka rzecz jak czat (korespondencja w czasie rzeczywistym), która została zaimplementowana na podstawie protokołu IRC (w RuNet klient czatu był nazywany „poke”, jak pamiętam, byłem od wielu lat).

Okazuje się więc, że Ameryka dała impuls do pojawienia się Internetu (w naszym nowoczesnym sensie), ale sama idea stworzenia sieci WWW (WWW) zrodziła się w Europie w ramach wciąż znanej organizacji CERN (zderzacz i inne bzdury).

Kto stworzył język HTML

Pracował Brytyjczyk Tim Berners-Lee, który można by nazwać ojcem-założycielem Internetu. Oczywiście nie był sam, ale to była jego dwuletnia praca nad stworzeniem języka znaczników HTML, uniwersalnych identyfikatorów zasobów URL, protokołu HTTP i wszystkiego innego, co było punktem zwrotnym. Właśnie to umożliwiło globalną sieć hipertekstową.

Kiedy internet stał się dostępny dla wszystkich ?

To było pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. I już w 1991 r. Światowa sieć stała się dostępna dla wszystkich (w drugie urodziny Internetu – 17 maja 1991 r.). Ale to nie wystarczyło, aby ta dostępność stała się popularna. Dlaczego Ponieważ nie było jeszcze wygodnego narzędzia do surfowania.

Kiedy powstała pierwsza przeglądarka ?

I wreszcie w 1993 roku pojawiła się pierwsza naprawdę popularna przeglądarka, ponieważ była graficzna która może wyświetlać nie tylko tekst, listy i tabele, ale także zdjęcia! Nazywała się Mozaika. W rzeczywistości stał się przodkiem wszystkich współczesnych przeglądarek (czytaj o historii przeglądarek), a jego popularność w tym czasie była bardzo duża.

To on przyciągnął miliony nowych użytkowników do Internetu i uważam tę datę za punkt raportu, kiedy prawdziwy świat pojawił się na świecie (dostępny i zrozumiały dla wszystkich). Na tym żyznym gruncie miliony stron internetowych zaczęły pojawiać się jak grzyby w Internecie, wyszukiwarki nabrały kształtu, a ludzie zaczęli zarabiać pierwsze pieniądze w sieci. Ogólnie rzecz biorąc, życie się zaczęło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *